Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2022
2023-09-18

Bilardo.pl Dekada Sosnowiec na prowadzeniu

Sześć zwycięstw i zero porażek, tak wygląda bilans zespołu, który prowadzi w tabeli sezonu zasadniczego Bilardowej Ekstraklasy. Bilardo.pl Dekada Sosnowiec jest pierwszą drużyną, która już po drugim zjeździe może być pewna udziału w Wielkim Finale.


Zespół ze Śląska w miniony weekend zanotował pewne zwycięstwa nad Green Clubem Gdańsk, Kosmopell Arkadią Tczew i Zagłębiem Baribal Lubin. Bilardziści Bilardo.pl Dekady wygrali wszystkie swoje zmiany, nie pozostawiając wątpliwości, kto w tym roku jest najskutecznieszy i ostrzy sobie zęby na tytuł mistrzowski.

Również trzy zwycięstwa zanotował Nosan. Kielczanie pokonali Kosmopell Arkadię Tczew, Baribal Zagłębie Lubin oraz Akademię Bilardową Rokietnica i z jedną porażką zajmują drugie miejsce w tabeli. Udział w Wielkim Finale nie jest jeszcze pewny, ale tylko totalna katastrofa plus odpowiedni zbieg okoliczności może zabrać ośmiokrotnym mistrzom Polski walkę o medale.

Aktualni mistrzowie Polski z Akademii Bilardowej uciekli spod topora, i to dwukrotnie. Rokietniczanie dwa razy wygrywali 12:11. Z Metal Fachem LP Sokółka przegrywali 9:11 a z Green Clubem 7:11. Wiara do samego końca czyni cuda. Akademia Bilardowa Rokietnica zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma duże szanse na awans do listopadowych Finałów.


Środek tabeli zajmują Green Club Gdańsk, Zakręcona Bila Poznań i Zagłębie Baribal. Lubinianie z trzema porażkami są w najmniej komfortowej sytuacji.

Tabele zamykają M13 Soffia Warszawa, Metal Fach oraz Kosmopell Arkadia Tczew, która na swoim koncie nie ma jeszcze zwycięstwa. Wydaje się, że to między tymi trzeba zespołami wyjaśni sie sytuacja dotycząca spaku do I Ligi.

Wszystkie wyniki, tabela i statystyki dostępne są na stronie Polskiej Ligi Bilardowej. Reatransmisja spotkań już wkrótce na kanale Sportklub HD.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System