Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2022
2023-09-18

W Polskiej Lidze Bilardowej zawodnicy osiągnęli półmetek rozgrywek

Mimo, iż do wakacji pozostała jeszcze jedna kolejka spotkań, bilardziści w pierwszej i drugiej lidze dobili do połowy rozgrywek. W przeważającej większości liderzy z początkowych kolejek, w kolejnych tylko powiększają swoją przewagę.


W pierwszej grupie drugiej ligi najbardziej „obłowili się" zawodnicy z Gdańska, dwukrotnie pokonując Tczew oraz remisując w Mrągowie. W tabeli prowadzi jednak Arkadia II Tczew przed Green Club V Gdańsk. Pozostałe ekipy dzielnie asystują liderom. W grupie drugiej lider Cue Clan Kołobrzeg powiększa przewagę nad grupą pościgową. „Łeb w łeb" idą Zakręcona Bila II Poznań i Bilard Extreme Powiat Pilski, co potwierdzili remisem w ostatniej kolejce. UKS Snikers Rękoraj remisuje w grupie trzeciej z Trytago Łódź, przez co żadna z tych drużyn nie zbliżyła się do pauzującego w tej kolejce Frame Łódź. Spider Wrocław na półmetku prowadzi w grupie czwartej. Rokietnica remisuje z Wałbrzychem przez co zwiększają stratę do lidera. W grupie piątej liderzy również „odjeżdżają" konkurencji. Nosan II Kielce i 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa mają już dziesięć oczek przewagi nad pościgiem. Pauzę Koryt Mięsnych z Brzeszcz wykorzystały zespoły „depczące im po piętach". Fair Play II Jaworzno i Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski wygrały swoje mecze i nadal są w grze o Turniej Finałowy II Ligi. MUKS IKS Tarnów wygrywa ważny pojedynek z wiceliderem Reslogistic Trójkąt Rzeszów i coraz wygodniej rozsiada się w fotelu lidera grupy siódmej. Akcja pościgowa nie udana, gdyż Akademia z Krakowa tylko remisuje z Transcare z Rzeszowa.


Wciąż zacięte boje toczą bilardziści w pierwszej lidze. Wszystkie gry zakończyły się rezultatem 2:1 a tylko jedna drużyna potrafiła z tego „wyciągnąć" wyjazdowy remis. O zwycięstwa w tej kolejce pokusiły się trzy zespoły zajmujące niższe miejsca w tabeli przed tą kolejką od rywali. Konto punktowe „podrasowały": Przyprawy Świata Green Club Gdańsk, Seven Kętrzyn oraz Fair Play Jaworzno. Remis lidera TCF HUB go77.pl Kraków z Nosan TVSports Kielce udowadnia, iż co najmniej pięć ekip gotowych jest na finisz walki o Bilardową Ekstraklasę.

Szósta kolejka spotkań zaplanowana jest na 18 i 19 czerwca 2022. A potem już tylko wakacje...

Wszystkie wyniki, tabele i statystyki na stronach Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System