Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Polska Liga Bilardowa
2022-09-19

Sezon ligowy 2022 rozpoczęty

Po pierwszych bilach skierowanych do łuz przez zawodników Bilardowej Ekstraklasy, swoją inaugurację sezonu miały też I i II Liga. Głodne sportowej rywalizacji 9 drużyn pierwszoligowych i 38 zespołów II ligi rozegrali w sumie 21 pojedynków, wbijając celnie ponad tysiąc pięćset bil.


Na pierwszoligowym froncie rozegrano bardzo ciekawe cztery mecze. W Lublinie beniaminek Masters eDom zdecydowanie pokonał JupiterCarbon BSB Maximus Bydgoszcz 5:1. Gospodarze przez cały czas mieli mecz pod kontrolą, jedyne zachwianie to porażka Piotra Oleszczuka z Dawidem Borkowskim w 8-bil. W drugim meczu spadkowicz z Ekstraklasy Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki pokonał drugiego beniaminka Montownię Rozrywki Warszawa 4:2. Największe emocje w tym starciu towarzyszyły pojedynkowi deblowemu pomiędzy Michałem Czarneckim i Adamem Skonecznym po jednej stronie a Krzysztofem Dyrkiem i Pawłem Krysińskim po drugiej. Wygrali gospodarze 10:9, czym przypieczętowali zwycięstwo dla Tomaszowa. Szybko grali w Kętrzynie. Gospodarze Seven Kętrzyn nie odparli ataku młodości i przegrali z Fair Play Jaworzno 1:5. Sambor Stachowiak i Dominik Jastrząb pewnie wygrywali swoje pojedynki. W ostatnim meczu „Krakusy" pewnie pokonały „Pomorzan" 6:0. Patrząc na wyniki, niepodważalną przewagę mieli zawodnicy TCF HUB go77.pl Kraków. W zespole beniaminka Przyprawy Świata Green Club Gdańsk jedynie Norbert Żelasko „wyrwał" więcej niż trzy partie Szymonowi Kuralowi. Liderem po pierwszej kolejce Kraków przed Jaworznem i Lublinem.

W pierwszej grupie drugiej ligi bez niespodzianek. Silniejsze zespoły z Gdańska i Tczewa wygrały w swoich derbach i prowadzą w tabeli. Bilard Extreme Powiat Pilski i Akademia Bilardowa II Rokietnica sezon rozpoczęły od pewnych zwycięstw i miejsca w czubie tabeli drugiej grupy. W trzeciej grupie prowadzi Łódź. Cztery ekipy z tego miasta rywalizowały w pierwszej kolejce. Na czele Frame przed Trytago. Klarowną sytuację mamy też w grupie czwartej. Dwa spotkania do zera i na czele inmarketing Hades Poznań i Spider Wrocław. Zacięte pojedynki oglądaliśmy w grupie piątej. Zwycięsko z nich wyszli: 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa, Masters II eDom Lublin i Nosan II Kielce. W derbach Wodzisławia Śląskiego i Brzeszcz lepsze okazały się teoretycznie silniejsze składy. Stąd prowadzenie ich w tabeli grupy szóstej. Ciekawie pograli też w grupie siódmej. Szybkie zwycięstwo Reslogistic Trójkąt Rzeszów i dwa pozostałe bardzo zacięte starcia. Poczucie dobrze wykonanego zadania mogą mieć MUKS IKS Tarnów i Akademia TCF HUB Kraków.

Następna kolejka 12 i 12 marca.

Wszystkie wyniki, tabele i statystyki na stronach Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System