Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa
2023-09-18

Bilardo.pl Dekada Sosnowiec liderem po pierwszym zjeździe

Za nami pierwszy zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Po trzech seriach spotkań liderami tabeli są bilardziści Bilardo.pl Dekada Sosnowiec. Jako jedyni w ubiegły weekend mogą się poszczycić wynikiem trzech wygranych pojedynków. Pozostałe drużyny już mają na swoim koncie co najmniej jedną porażkę.

Drużyna ze Śląska, debiutująca w tym sezonie w Ekstraklasie, wygrała kolejno z Metal Fach LP Sokółka, Zakręconą Bilą Solumed Poznań oraz Akademią Bilardową Rokietnica. Mogłoby się wydawać - zespół świeżaków, jednak w składzie dwóch weteranów Ekstraklasy - Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk, którzy mają na swoim koncie złote medale Polskiej Ligi. Skład na ten zjazd uzupełnili: Dawid Sobiech i Paweł Błachowski.


Po jednej porażce zaliczyły 3 drużyny. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Nosan Kielce, który pokonał Metal Fach LP i M13 Soffia Warszawa oraz po bardzo ciekawym meczu 11:12 przegrał z Zakręconą Bilą Solumed Poznań. Zespół z Wielkopolski dołożył do swojego konta jeszcze zwycięstwo z Green Clubem Gdańsk, który z kolei wygrał z Akademią Bilardową Rokietnica i Baribalem Zagłębie Lubin, dwukrotnie 12:10.

Mistrzowie Polski 2021 zajmują środkowe miejsce w tabeli. Dwie porażki i jedno zwycięstwo z pewnością nie satysfakcjonuje w pełni zespół Radka Babicy. M13 Soffia Warszawa i Baribal Zagłębie Lubin na razie z jedną wygraną i jedną przegraną. Na pierwsze ligowe zwycięstwo do czerwca będą musieli poczekać bilardziści Metal Fach LP Sokółka i Kosmopell Arkadia Tczew.


Bilardowa Ekstraklasa w tym sezonie powraca na stałe do Galerii Echo. Walkę o tytuł Drużynowego Mistrza Polski zobaczy więc szersza publiczność. Już teraz wiadomo, że skrócony dystans, tegoroczne transfery oraz nowe zasady rozgrywania Wielkiego Finału sprawią, że rozgrywki zyskają na atrakcyjności. Tegoroczny sezon zapowiada się na bardzo wyrównany, zapowiada się więc bardzo ciekawa walka do samego końca.

Wszystkie wyniki oraz statystyki dostępne są na stronie Polskiej Ligi Bilardowej. Transmisje na zywo w Internecie przeprowadziła Sportowa Telewizja Internetowa. Relację z pierwszego zjazdu wkrótce pokaże SportKlub HD.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System