Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Komunikat PZBil
2023-09-18

Poprawki do Regulaminów I i II Ligi

Komisja Polskiej Ligi Bilardowej podjęła decyzję o wprowadzeniu drobnych poprawek do Regulaminów I i II Ligi. W większości przypadków chodzi wyłącznie o zaktualizowanie nazewnictwa. Całość poprawek nie wpływa w znaczącym stopniu na system rozgrywek. Najbardziej znaczącą zmianą jest doprecyzowanie sytuacji, gdy w pojedynku deblowym któraś z drużyn "oddaje push" lub "oddaje stół po niewłaściwym rozbiciu".

Odpowiednie punkty regulaminów (I Liga par. 3, pkt 5 i 6, I Liga par. 3, pkt. 6 i 7). otrzymują brzmienie:

"W pojedynku deblowym zawodnicy drużyny będącej przy stole zmieniają się po każdym zagraniu. Rozgrywka o rozbicie także traktowana jest jako "zagranie". Niezachowanie prawidłowej kolejności jest traktowane jako faul i nie zmienia wcześniej ustalonej kolejności zagrań.
- oddanie „push out" oraz „oddanie stołu po niewłaściwym rozbiciu" jest traktowane jako wspólna decyzja drużyny i nie jest traktowane jako „zagranie" któregoś z zawodników.- drużyna wchodząca do gry po raz pierwszy w partii (pomijając sytuacje gdy: zawodnik wykonuje zagranie rozbijające i kolejność jest określona, zespół „oddaje push out", zespół „oddaje" stół po niewłaściwym zagraniu rozbijającym) decyduje, który zawodnik zagrywa jako pierwszy."


"Zawodnicy, którzy uczestniczyli w rozgrywce o rozbicie, nie mogą wykonać zagrania rozbijającego w partii 1 i 2 meczu."

Arkadiusz Sząszor
Komisja Polskiej Ligi Bilardowej
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System