Strona główna » Mak Marketing Junior Tour » Aktualności
Menu
Aktualności

Mak Marketing Junior Tour
2023-06-20

Najlepsi polscy juniorzy zakończyli rywalizację w 2021 roku

Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica oraz Wiktor Fortuński z UKS Baribal Lubin zostali zwycięzcami rocznego rankingu cyklu Mak Marketing Junior Tour.


"Pomimo zagrożenia koronawirusem udało się w 2021 roku przeprowadzić wszystkie zaplanowane imprezy. Dzięki zaangażowaniu rodziców, opiekunów, młodzieży oraz zespołu organizacyjnego kierowanego przez prezesa PZBil Dariusza Kobackiego cztery razy najlepsi młodzi zawodnicy przyjechali do gościnnego klubu Frame w Łodzi i skrzyżowali kije. Dziękuję Krzysztofowi Gardjasowi i Katarzynie Kulazińskiej z Frame za wsparcie i współpracę. Dziękuję sędziom nadzorującym przebieg gry: Markowi Karlikowskiemu, Adamowi Gajdzie, Bogusławowi Bereżnemu, Pawłowi Galeja i Jakubowi Wojciechowskiemu. Cieszę się, że firma Mak Marketing może wspierać młode talenty" - powiedział Marcin Krzemiński - prezes EEBC.


W generalnej rywalizacji Fortuński wyprzedził Szymona Kurala z TCF HUB Kraków i Jeremiego Nowaka z Nosanu Kielce. Za Pawełczyk uplasowały się Patrycja Siemieniec i Izabella Jońska z Nosanu Kielce. Łącznie w rankingu 2021 roku sklasyfikowanych jest 41 juniorek i 97 juniorów.


O końcowych wynikach zadecydował rozegrany 5 grudnia czwarty turniej Junior Tour. Dziewczęta rywalizowały w nim w odmianę 9-bil, a chłopcy w 14/1. Na podium znalazły się 1. Domnika Pawełczyk, 2. Sonia Porczyk (Mak Marketing UKS Joker Tomaszów Maz.),3. P. Siemieniec i Oktawia Brodecka (UKS Dragon Janowiec Wielkopolski). Do gry przystąpiło 31 młodych pań. Młodych panów było 57, a zwyciężył Szymon Kural przed Dominikiem Jastrzębiem (UKS Fair Play Jaworzno) oraz Jeremim Nowakiem i Michałem Urbańskim (Frame Łódź).

Ranking Polski Juniorów oraz wyniki na stronie Junior Tour 2021.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System