Strona główna » Mak Marketing Junior Tour » Aktualności
Menu
Aktualności

Mak Marketing Junior Tour 2021
2023-06-20

Pierwsze starcie juniorów

W klubie Frame w Łodzi odbył się pierwszy turniej Mak Marketing Junior Cup zaliczany do rankingu Polskiego Związku Bilardowego.

W rywalizacji wzięło udział 103 młodych zawodników - 73 chłopców i 30 dziewcząt. Mecze rozgrywano w odmianę 8-bil.
W otwarciu turnieju uczestniczyli m.in: prezes East European Billiard Council Marcin Krzemiński, prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski, wiceprezes PZBil Dariusz Kobacki oraz gospodarz klubu, prezes Łódzkiego Stowarzyszenia Bilarda Sportowego Krzysztof Gardjas. Trener kadry narodowej juniorów Bogusław Bereżny ogłosił skład kadry narodowej juniorów na 2021.

   

Następnie zespół sędziowski w składzie: D. Kobacki, M. Karlikowski, B. Bereżny, J. Wojciechowski rozpoczął turniej. Pracę organizatorów wspierała wolontariuszka Z. Gardjas. Pierwsze rundy przeszły bez niespodzianek i można powiedzieć, że faworyci awansowali do rundy pucharowej.

Wśród dziewcząt zawody w Łodzi zdominowały bilardzistki z województwa świętokrzyskiego. Zwyciężczynią została Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica), która w finale pokonała Partycję Siemieniec (Nosan Kielce) 3:1. Na trzecich miejscach uplasowała się Izabella Jońska (Nosan Kielce) oraz Magdalena Bierzgalska (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki). W półfinale Magda uległa Partycji 2:3, a Iza 2:3 Dominice.

Wśród chłopców najlepszym okazał się Dawid Borkowski (BSB Maximus Bydgoszcz). W finale wygrał 4:3 z Michałem Urbańskim (Frame Łodź). Brązowe medale wywalczyli: Jeremi Nowak (Nosan Kielce) oraz Sambor Stachowiak (UKS Fair Play Jaworzno). Trzeba podkreślić, że zwycięzca nie miał łatwej przeprawy. W trzech ostatnich pojedynkach pokonał rywali po zaciętych meczach. W ¼ finału 4:3 z W. Fortuńskim (UKS Baribal Lubin), w ½ finału 4:2 z S. Stachowiakiem i w finale 4:3 z M. Urbańskim. W tym czasie drugi finalista- M. Urbański wygrał 4:3 z D. Jastrzębiem (UKS Fair Play Jaworzno) i 4:3 z J. Nowakiem. Wyniki te pokazują jak wyrównany jest poziom młodych bilardzistów.

Kolejne ogólnopolskie zawody Mak Marketing Junior Tour odbędą się w klubie Frame w Łodzi w dniu 28 marca 2021 r.

Aktualne Rankingi oraz wyniki turniejów na stronie Junior Tour 2021.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System