Strona główna » Mak Marketing Junior Tour » Aktualności
Menu
Wyniki - chłopcy
Wyniki - dziewczęta
Aktualności

Junior Tour 2018
2023-06-20

Główna nagroda dla Oskara Jamorskiego. Aleksndra Piąstka zwyciężczynią rankingu w grupie dziewcząt.

Tradycyjnie w klubie Frame w Łodzi odbył się narodowy turniej rankingowy dla juniorów. W kategorii dziewcząt rywalizowało 41 zawodniczek. Zwyciężczynią została Weronika Połczyńska z UKS Bila Zduny, która w finale 3:2 pokonała Bognę Świtałę z UKS Pałuki Żnin. Brązowe medale powędrowały do Aleksandry Piąstki z UKS Łabiszynianka Łabiszyn i Partycji Siemieniec z UKS Wiślica. Wśród chłopców walczyło 81 bilardzistów. Swoją wysoką dyspozycję potwierdził Oskar Jamorski z UKS Snikers Rękoraj. W finale 4:2 pokonał Adama Stankiewicza z Akademii Bilardowej Rokietnica. Na podium weszli także Tomasz Krysztofik oraz Kamil Spicha z Green Clubu Gdańsk.


W rankingu łącznym chłopców zwyciężył Oskar Jamorski przed Tomaszem Krysztofikiem i Dominikiem Jastrzębiem (UKS Fair Play Jaworzno). W rankingu dziewcząt z dorobkiem 350 pkt pierwsze miejsce zajęła A. Piąstka. Za nią z 346 pkt. Beata Juchno z Pino Dębica, a o jeden punkt mniej zebrała B. Świtała. Zwycięzca rankingu chłopców otrzyma pokrycie krajowych startów w sezonie 2019 w kwocie 6.000 zł.

Słowa podziękowania za współpracę należą się opiekunom młodych bilardzistów. Bez ich zaangażowania kariera tych młodych ludzi nie miałaby szansy się rozwijać. Dziękujemy prowadzącym turnieje: Dariuszowi Kobackiemu - dyrektorowi cyklu, Markowi Karlikowskiemu, Adamowi Gajdzie i Bogusławowi Bereźnemu. Ciepłe słowa wypada skierować do Krzysztofa Gardjasa i Katarzyny Kulazińskiej prowadzących klub Frame. Dzięki ich pomocy kolejny rok możemy spotykać się w Łodzi

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System