Strona główna » Puchar Polski Seniorów » Aktualności

Puchar Polski Seniorów 2020
2023-10-31

Dominik Zając najlepszy w kategorii Open. Piotr Tomiczek i Marek Królak zwycięzcami w kategorii 50+. Zapisy na kolejny turniej dla Seniorów.

Organizatorem zawodów był Green Club w Gdańsku, który stworzył doskonałe warunki do sportowej rywalizacji i świetnej zabawy. Zawodnicy mieli do dyspozycji 16 stołów oraz 16 tabletów, korzystających z aplikacji Cuescore, co znacznie zmniejszyło czas trwania turnieju i pozwoliło szybciej oddać się „rekreacji". Właściciel klubu, Pan Leszek Pieśniak, jak co roku poczęstował wszystkich gości grillowanym mięsem i „sokiem z gumijagód" własnej receptury. Uczestnicy szczególnie chwalili temperaturę panującą w klubie, którą kontrolowała klimatyzacja zamontowana z myślą o Old Boy-ach.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali, na stołach ze świeżo wymienionym suknem, w odmianę 8-bil, a drugiego w 10-bil. W grupie młodszej jednogłośnie najlepszy okazał się Dominik Zając, który zwyciężył oba turnieje w 8-bil i 10-bil. Wygrał w finale z Tomaszem Malinowskim, a dzień później z Bartoszem Czapskim. Trzecie miejsca w 8-bil zajęli: Tomasz Bąk i Bartosz Czapski. W odmianę 10-bil na najniższym stopniu podium stanęli: Dawid Jędrzejczak i Maciej Trudnowski.

Wśród Panów grupy starszej nie było osoby, która zwyciężyła oba turnieje. Najbliżej tego sukcesu był Piotr Tomiczek, któremu zabrakło 2 wygranych pojedynków. W odmianę 8-bil najlepszy okazał się wyżej wymieniony Piotr Tomiczek, zaś na drugim miejscu zawody zakończył czarny koń zawodów - Krzysztof Doroszkiewicz. Trzecie miejsca zajęli: Paweł Mazur i Mirosław Ziętarski. Mistrzem Polski Old Boys w 10-bil został Marek Królak, który w finale pokonał Tomasza Pierzchalskiego. Trzecie miejsca zajęli: Piotr Tomiczek i Andrzej Nowak.

Cała impreza stała na wysokim poziomie organizacyjnym. W klubie wśród 16 stołów był obecny stół telewizyjny, który umożliwiał śledzenie meczów dla znajomych i rodzin. Dodatkowym atutem zawodów była obecność dwóch komentatorów, którzy ułatwiali i umilali oglądanie pojedynków.

Wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, a szczególnie medalistom.

Do zobaczenia już za tydzień, ponownie w klubie Green Club Gdańsk. Osoby zainteresowane udziałem w zawodach proszone są o zgłoszenia: