Strona główna » Puchar Polski Seniorów » Aktualności

Puchar Polski Old Boys
2023-10-31

W Mikołowie rozdano pierwsze medale. W tym sezonie rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach - 40+ i 50+.

Zawody zostały rozegrane w mikołowskim klubie bilardowym Allinone. Otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Pan Stanisław Piechula, życząc wszystkim zaciętej sportowej rywalizacji oraz mile spędzonego czasu w Mikołowie. Podczas otwarcia, oprócz organizatora turnieju oraz dyrektora cyklu zabrał głos Pan Bogdan Wołkowski, który przekazał w imieniu "Centrum Szkolenia Bilardowego Fair Play - Bogdan Wołkowski" nagrodę dla zwycięzców rankingu Old Boys w Kat. 50+ w wysokości 1000zł.

Mistrzowie i Wicemistrzowie w 9-bil

Fundatorem nagród w sobotnim Pucharze Polski Old Boys został sklep Media Expert Mikołów, który przekazał tablety oraz radioodtwarzacze dla zwycięzców. Zawody rozpoczęto po godz. 10:00 a nad ich sprawnym przebiegiem pieczę sprawował Wojciech Janosz. Puchar Polski został rozegrany dwuetapowo, grupy oraz puchar. Na starcie zameldowało się 67 graczy, którzy od tego roku rywalizują w dwóch grupach, kategorii open (40+) oraz 50+. Wśród uczestników znalazł się Prezes Polskiego Związku Bilardowego Pan Grzegorz Kędzierski.

W kategorii open najskuteczniejszym zawodnikiem pucharu został gospodarz, Arkadiusz Macioł który wykorzystał atut własnych stołów, pokonując w finale Tomasza Malinowskiego 5-2. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Kalinowskiemu, który niespodziewanie pokonał uznawanego powszechnie za faworyta do zwycięstwa Mariusza Rotera 5-4, trzeci był również Marcin Kielan.

Puchar Polski - kategoria 40+

Starsi zawodnicy, a zgłosiło się ich do gry dwudziestu, rywalizowali równie zacięcie. Wiele meczów kończyło się w decydującej partii. Zawody zakończyły się po północy a ich zwycięzcą został Wojciech Sajtyna pokonując w finale Tomasza Młodzińskiego. W półfinałach odpadli Jerzy Kudlik i Ryszard Szmudziński.

Niedzielne Mistrzostwa Polski w 9 bil rozgrywane w formule 2KO zebrały na starcie 64 zawodników. Do rywalizacji open zgłosiło się 45 graczy. Finał to walka dwóch najczęściej typowanych bilardzistów do tytułu Mistrza Polski. Mariusz Roter oraz Tomasz Malinowski stoczyli pojedynek, którego triumfatorem tym razem został Malinowski zwyciężając 6-2. Brązowe medale wywalczyli Arkadiusz Macioł oraz Marcin Kielan. Jak trudna jest rywalizacja wśród uczestników zawodów przekonał się wszystkim znany Tomasz Bąk, któremu nie udało się dostać do fazy półfinału w pierwszym i w drugim dniu turnieju.

Puchar Polski - medaliści kategorii 40+ i 50+

Mistrzostwa rozegrane przez starszą część zawodników miały również swoich faworytów. Finał jednak nie należał do nich. Mistrzem Polski Old Boys w kat. 50+ został Andrzej Nowak pokonując w finale Romana Banasika. Na meczach półfinałowych rozgrywki zakończył Jerzy Kudlik oraz Wojciech Sajtyna. Dla obu graczy były to kolejne puchary wywalczone w Mikołowie.

Podsumowując, zawody przebiegły bardzo sprawnie, zawodnicy wykazali duże zdyscyplinowanie co skróciło czas gry. Klub Allinone nienagannie przygotował stoły a atmosfera panująca na sali gier świadczyła o randze turnieju. Puchar i Mistrzostwa Polski można uznać za udane, z czego największą satysfakcję odczuł sam organizator.