Strona główna » Puchar Polski Seniorów » Aktualności

Puchar Polski Old Boys
2023-10-31

Zwycięstwo Tomasza Malinowskiego na otwarcie sezonu

W miniony weekend, w łódzkim Klubie bilardowym Frame, rozegrany został pierwszy tegoroczny turniej z cyklu "Puchar Polski Old Boys". W rozgrywkach wzięła udział rekordowa liczba 56 zawodników z całej Polski. W tej licznej grupie, znalazła się jedna kobieta, łodzianka - Marzena Hurnik i liczący sobie 71 lat, Jerzy Soboń - dziadek łódzkich juniorów, braci Czaplińskich.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się kilka minut po godzinie 12.00 uroczystym otwarciem, po którym w przyjaznej, radosnej atmosferze rozpoczęła się rywalizacja w 10 grupach, w których zawodnicy walczyli każdy z każdym do czterech wygranych partii.

Finałowy etap rozpoczął się w niedzielę koło godziny 18.00. Zawody wygrał jeden z faworytów, Tomasz Malinowski, zawodnik Frame Łódź - zwycięzca zeszłorocznego rankingu, jeden z najlepszych old boyów w Polsce, który w finale pokonał 5:4 Gerarda Kryńskiego ze Szczecina. Trzecie miejsce zajęli Grzegorz Nowak z Kielc i Jakub Mokosa z Warszawy. Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody od Banku Nordea i upominki od łódzkiej Restauracji Da Grasso.  Nagrodą dla zwycięzcy ogólnego rankingu w 2013 roku jest wyjazd wraz z reprezentacją Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata do Chin.

Z turnieju w Łodzi, na stronie www.tvsports.pl, przeprowadzona została transmisja video.Tegorocznymi rozgrywkami kieruje nowy organizator, którym jest Stowarzyszenie Bilarda Sportowego w Łodzi.

Już jutro uruchomiona zostanie oficjalna strona rozgrywek, na której relacje, pełene wyniki oraz rankingi Polski Old Boys.