Strona główna » Mistrzostwa Polski Juniorów 2023 » Aktualności
Video na żywo

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard - Kielce 2018

Dodano: 2018-05-02

Dominik Jastrząb ( UKS Fair Play Jaworzno) i Wiktor Zieliński ( Hades Poznań ) mistrzami Polski 8 bil i 10 bil. W grupie dziewcząt dominacja zawodniczek UKS Snikers Rękoraj - złota dla Agaty Ryś i Aleksandry Burczyńskiej

Wiktor Zieliński potwierdza swą dominację w grupie juniorów starszych i zdobywa dwa złote medale. W finale 10 bil w finale pokonuje Mateusza Zdziecha ( Kwiaty Polskie Frame Łódź ) 6-1, natomiast w 8 bil Tomasza Krysztofika (Green Club Gdańsk ) 6-0.  Brązowe medale w 10 wywalczyli Łukasz Furmaniak (UKS Dragon Janowiec Wielkopolski) oraz T. Krysztofik.  Na najniższym stopniu podium w 8 bil stanęli natomiast M. Zdziech oraz Arkadiusz Brzekowski ( akademii Bilardowa Rokietnica).

W grupie juniorek młodszych prym wiodły zawodniczki UKS Snikers Rękoraj. Mistrzynią Polski w 10 bil została Agata Ryś pokonując w finale Adriannę Muślewską ( UKS Dragon Janowiec Wielkopolski ) 4-2. Natomiast Alaksandra Burczyńska w odmianie 9 bil zwyciężyła w finale z Sandrą Aftka ( Arkadia Junior Tczew ) 4-3. Brązowe krązki w 9 zdobyły Aleksandra Piąstka ( UKS Łabiszynianka Łabiszyn ) oraz Adrianna Muślewska ( UKS Dragon Janowiec Wielkopolski, a w 10 bil Marta Ruchomska ( UKS Dragon Janowiec Wielkopolski) oraz S. Aftka.

Zawodnik UKS Fair Play Jaworzno Dominik Jastrząb dominuje w grupie juniorów młodszych. Zdobył dwa złote medale zwyciężając w odmianie 10 bil i 8 bil . W obu przypadka w finałach pokonał Szymona Kurala ( TCF HUB Kraków ) w 10 bil 5-1, natomiast w 8 bil 5-3. Z brązowymi medalami w 10 bil wracają do domu Jeremi Nowak ( Tvsports – Idoslubu.pl. Kielce) i Szymon Błażej ( TCF HUB Kraków), natomiast w 8 bil Nikodem Jankowiak ( Akademia Bilardowa Rokietnica) i Sz. Błażej.

Przed zawodniczkami i zawodnikami jeszcze dwa dni zmagań. Pełne wyniki na stronie mistrzostw LINK.T ransmisja video na stronie TVSPORTS.pl - LINK