Strona główna » Mistrzostwa Polski Juniorów 2023 » Aktualności
Video na żywo

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard - Kielce 2017

Dodano: 2017-05-02
Zmodyfikowano: 2017-05-04

Daniel Macioł (Konsalnet Warszawa), Wiktor Zieliński (Hades Poznań) Weronika Karwik (UKS Bila Zduny), Kinga Pietrzak (UKS 13 joker Tomaszów Mazowiecki) oraz zespół YMCA Square Kraków to zdobywcy złotych medali na półmetku Mistrzostw Polski Juniorów.

Daniel Macioł i Wiktor Zieliński jak do tej pory idą „łeb w łeb” i dwóch indywidualnych turniejach mają na koncie komplet zwycięstw wraz z dwoma złotymi medalami. Daniel w grupie starszej dwa razy w finale pokonał Kamila Sząszora ( Arkadia Tczew) . Wiktor w grupi ejuniorów młodszych  w finale 10 bil wygrał z  Szymonem Kuralem , a w finale 8 bil Szymonem Błażejem ( obaj YMCA Square Kraków ). W grupie juniorek starszych najlepszą zawodniczką została Weronika Karwik, która wywalczyło złoto w 10 bil pokonując w finale Agnieszkę Kołecką ( Akademia Bilardowa Rokietnica) i srebro w 9 bil. W ‘dziewiątke” najlepszą okazała się Kinga Pietrzak.

W grach drużynowych najlepsi okazali się podopieczni Andrzeja Siejko YMCA Square Kraków, którzy w finale pokonali Akademie Bilardową Rokietnica.

Pełne wyniki oraz zestawienia na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski . Jutro do gier przystąpią również juniorki młodsze.