Strona główna » Mistrzostwa Polski Juniorów 2023 » Aktualności
Video na żywo

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard - Kielce 2016

Dodano: 2016-05-06

Rozgrywki w 10-bil zakończyły Mistrzostwa. Kleinszmit, Zieliński i Wolak ze złotymi medalami.

Mistrzostwa Polski Juniorów, a tym samym Międzynarodowy Festiwal Bilardowy, dobiegły końca. Wczoraj w hotelu Best Western rozdano ostatnie kompety medali - w 10-bil.

W grupie starszej upragnione złoto wreszcie zdobył ten, który rok temu nie miał sobie równych - Konrad Kleinszmit. W finale wygrał z Kamilem Sząszorem, dla którego był to już 4 medal na tych mistrzostwach. Brązowe medale zdobyli Krystian Ćwikła i Michał Muklewicz.

W grupie młodszej nie było niespodzianki. Trzecie złoto wywalczył Wiktor Zieliński, pokonując tym razem w finale Szymona Kurala. Na podium wskoczyli jeszcze Maciej Lesiak i Dominik Klepacz.

W kategorii dziewcząt mistrzynią Polski została Anna Wolak. Srebro ugrała Agata Sidło a brązowe medale zdobyły: Agnieszka Kolecka i Magdalena Bonek.

Niebawem poznamy skład reprezentacji Polski, która zagra w Mistrzostwach Europy Juniorów w Albanii.