Strona główna » Mistrzostwa Polski Juniorów 2023 » Aktualności
Video na żywo

Mistrzostwa Polski Juniorów w Pool Bilard - Kielce 2011 - już trzeci dzień za nami.

Dodano: 2011-05-03
Zmodyfikowano: 2011-05-04

Poznaliśmy dziś nowych zwycięzców, tym razem w odmianie 9 bil. Zapraszamy na kolejne wywiady.

W grupie juniorów wciąż triumfuje, jak dotąd niezwyciężony, Daniel Macioł (BC Mario II Mikołów), który pokonał w finale zawodnika Arkadia Tczew, Mateusza Sząszora. Na miejscu trzecim uplasowali się Patryk Statkiewicz (UKS Dąbrówka Tczewska) oraz Sebastian Batkowski (Junior Frame Łódź).
W kategorii juniorów starszych najlepszy okazał się dziś Marek Kudlik, zawodnik Pino Ventor Dębica, który decydujący pojedynek rozegrał z Wojciechem Szewczykiem z klubu Konsalnet Warszawa. Miejsce trzecie w tej grupie zajęli Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka) oraz Maciej Wójcik (Kolier.pl Kielce).
Wśród dziewcząt po złoto sięgnęła dziś Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), pokonując w finale zawodniczkę Pino Ventro Dębica, Monikę Ząbek. Ostatnie miejsca na podium wywalczyły sobie w tej odmianie Sylwia Ząbek (Pino Ventor Dębica) i Daria Kobacka (UKS  Joker Tomaszów Mazowiecki).
Wszystkim zawodnikom należą się ogromne wyrazy uznania, nie tylko ze względu na fascynujący poziom gry, z jakim bezsprzecznie mamy do czynienia. Przede wszystkim jednak są to bardzo młodzi zawodnicy, którzy często muszą zmagać się z własnym stresem i własnymi emocjami. Turniej zmierza już ku końcowi, więc życzymy wszystkim uczestnikom mnóstwo dobrej energii i pozytywnego nastawienia.

A już jutro ostatni dzień zawodów i ostatnia z odmian, czyli 10 bil. O godzinie 18.30 przewidujemy finałowe mecze, a o 19.30 kluczowy moment wszystkich mistrzostw, czyli ceremonia dekoracji zwycięzców 9 bil i 10 bil oraz zakończenie turnieju. Silnych emocji na pewno więc nie zabraknie.