Strona główna » Młodzieżowe Ligi Bilardowe » Pałucka Liga Młodzieżowa » Aktualności
 Archiwum Archiwum

Pałucka Liga Młodzieżowa
2013-03-04

21 lutego rozpoczęły się w Żninie rozgrywki dziewcząt w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej.

Turniej inaugurujący nowy cykl sportowych zmagań otworzył dyr. Gimnazjum nr 1 - Krzysztof Kaczmarek. Zawody w których startowało 24 dziewcząt z sześciu klubów rozgrywano początkowo w 4 grupach sześcioosobowych. Dwie najlepsze bilardzistki z każdej grupy uzyskiwały awans do strefy pucharowej. Po pięciogodzinnych zaciętych pojedynkach zostało 8 zawodniczek ,które już teraz walczyły systemem pucharowym.

Do ćwierćfinałów awansowały:
- z grupy I Madzia Świtała UKS Lubostroń oraz Magda Bonek UKS Łabiszynianka
- z grupy II Dolata Weronika UKS Pałuki Żnin i Leśniewska Marta UKS Lubostroń
- z grupy III Derezińska Weronika UKS Lubostroń oraz Świtała Bogna UKS Pałuki
- z grupy IV Światowa Wiktoria UKS Lubostroń i Tamul Katarzyna UKS Dragon Janowiec Wlkp.

Do półfinałów awansowały dwie zawodniczki z Lubostronia: M. Leśniewska i M. Świtała oraz po jednej z Żnina i Łabiszyna.W parach półfinałowych Bogna Świtała szybko wygrała 2:0 z Madzią Świtała . Natomiast Madzia Bonek pokonała 2:1 Martę Leśniewską. Finał był bardzo ładnym widowiskiem w wykonaniu Magdy i Bogny. Pierwszą partię wygrała zawodniczka z Żnina, kolejną bilardzistka z Łabiszyna. W decydującej partii as w wykonaniu Madzi Bonek zakończył finałowy pojedynek. A oto kolejność pierwszej czwórki zawodniczek:

6 m. UKS Jedynka Żnin 16 pkt

Turniej rozgrywano w odmianę 9-bil. Najlepsze zawodniczki otrzymały medale i puchar , które ufundowane zostały przez UKS Lubostroń. Sędzią głównym turnieju był instruktor Rajmund Kotula z Janowca Wlkp. A wspierali go: Waldemar Breliński, Jakub Wojciechowski, Marcin Ostrowski, Marek Orzechowski. Kolejny turniej zaplanowano na 9 marca. Tym razem w Lubostroniu w odmianę 9-bil zmierzą się bilardziści.