Strona główna » Młodzieżowe Ligi Bilardowe » Pałucka Liga Młodzieżowa » Aktualności
 Archiwum Archiwum

Pałucka Liga Młodzieżowa - II turniej
2012-06-19

Sukces bilardzistów z Janowca Wielkopolskiego

Prawie 30 zawodników zgromadził II turniej bilardowy zorganizowany w Lubostroniu w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. W sobotę (16 czerwca) młodzi sportowcy z Piechcina, Żnina. Łabiszyna, Lubostronia i Janowca Wlkp., walczyli w odmianę 8-bil.

W turnieju obok młodych, niedoświadczonych jeszcze bilardzistów brała też udział grupka starszych rutyniarzy. Oni więc nadawali ton walce i dyktowali wysoki poziom gry. Jako pierwsi wywalczyli awans do ćwierćfinałów:

-  Kuras Mateusz  z UKS Łabiszynianka
-  Koziełek  Borys  z  Gimnazjum nr 1 w Żninie
- Szklarski Kacper z UKS  Lubostroń
-  Kołodziejski Mateusz z Gimnazjum nr 1 w Żninin

Natomiast po lewej stronie tabeli ostro walczyli o awans  zawodnicy z Janowca Wlkp. Całej czwórce udało się pokonać rywali Tak więc do ćwierćfinalistów dołączyli:

-  Swacha Piotr   z  UKS Dragon  Janowiec Wlkp.
-  Posłuszny Tomasz
- Felski Patryk
- Lipiecki Kamil  z Gimnazjum nr 1 w Janowcu Wlkp.

W meczach półfinałowych Lipiecki Karol ograł kolegę klubowego Felskiego Patryka 3:1. Natomiast Swacha Piotr pokonał 3:2 również kolegę klubowego Posłusznego Tomasza 3:2. Mecz finałowy był  bardzo emocjonującym pojedynkiem. Mniej doświadczony Lipiecki Kamil prowadził już 2:0. Jednak doświadczenie Piotra Swachy  wzięło górę i to on ostatecznie wygrał  3:2. Czterem najlepszym zawodnikom wręczono puchar i medale ,które ufundował UKS Lubostroń. Cały turniej bardzo sprawnie poprowadził sędzia Marcin Ostrowski z Żnina. Na półmetku Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w klasyfikacji drużynowej prowadzi  UKS Dragon Janowiec Wlkp. Liderem klasyfikacji indywidualnej jest Piotr Swacha.