Strona główna » Młodzieżowe Ligi Bilardowe » Świętokrzyska Liga Młodzieżowa » Aktualności
 Archiwum Archiwum

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2012
2012-06-19

W drugim turnieju frekwencja równie wysoka

W Kieleckim Centrum Bilardowym po raz drugi w tym sezonie została rozegrana Młodzieżowa Liga Bilardowa. Z uwagi na wysoką frekwencję (82 uczestników) wszystkie turnieje będą rozgrywane w Kielcach. Dla zawodników to z pewnością wspaniała wiadomość dająca możliwość rozgrywania spotkań w bardzo dobrych warunkach.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Marcin Krzemiński członek Zarządu Światowej Federacji Pool Bilarda (WPA). Przed rozpoczęciem spotkań została przedstawiona grupa zawodników, uczestników ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów, na czele z Mistrzynią Polski Roksaną Siekierską i dwukrotną brązową medalistką Agatą Sidło.

Tym razem turniej rozgrywany był w odmianę 8 bil. W grupie dziewcząt w pierwszym półfinale Agata Sidło (Nosan Galeria Echo Kielce) pokonała Dominikę Bzówkę (Orły Bodzentyn) 2-0. Również takim samym wynikiem Roksana Siekierska, reprezentująca klub Żaczek Połaniec, wygrała z Aleksandrę Dzięcioł (UKS Przyłogi). W spotkaniu finałowym Roksana Siekierska po wyrównanym pojedynku pokonała liderkę rankingu Agatą Sidło 2-1.

W turnieju juniorów byliśmy świadkami bardzo skutecznej gry ze strony zawodnika gospodarzy Dominika Wójcika. W drodze do finału Dominik w pięciu rozegranych spotkaniach stracił tylko dwie partie. Również z bardzo dobrej strony zaprezentował się zawodnik z Połańca Sebastian Sobierajski. Tych dwóch zawodników zobaczyliśmy w meczu finałowym. Dla Dominika był to najlepszy mecz tego turnieju, który rozstrzygnął na swoją korzyść bez straty partii. Na miejscu trzecim zawody zakończyli: Mateusz Kwiecień (Olimp Kielce) i Wojciech Wójcik (UKS Kostomłoty).

W grupie pupili ponownie prym wiedli zawodnicy z Miłka. Do strefy medalowej dotarło trzech zawodników z tego klubu. Najlepszym okazał się Dominik Gawroński, który w finale pokonał zawodnika z Jeziorka Adriana Sitka. Na najniższym podium stanęli: Mariusz Baran i Albert Dryja. Tradycyjnie zawodnicy z miejsc I-III zostali nagrodzeni pucharami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu znajdują się dwa zespoły: Nosan Galeria Echo Kielce oraz UKS ''Miłek'' Chotel Czerwony - 43 pkt. Trzecią lokatę zajmuje UKS Żaczek Połaniec - 37 pkt. Na pozycji lidera rankingu indywidualnego pozostaje Agata Sidło i Dominik Wójcik (Nosan Galeria Echo Kielce) oraz w grupie pupili Mariusz Baran (Miłek Chotel Czerwony).

Trzecia kolejka zostanie rozegrana 5 czerwca w KCB. Początek gry w odmianę „9” bil o godz. 9.30.