Strona główna » Młodzieżowe Ligi Bilardowe » Aktualności

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa
2017-01-24

Dziesiąty sezon ligi młodzieżowej zakończony

W Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się finał dziesiątej jubileuszowej edycji Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. W części oficjalnej dyrektor turnieju Marek Karlikowski przedstawił historię rozgrywek: „Dziesięciolecie młodzieżowej ligi bilardowej to ważne wydarzenie. Dzięki tym rozgrywkom bilard staje się coraz bardziej popularny w wielu miejscach naszego regionu. Obecnie w województwie mamy kilkanaście szkolnych sekcji w których na co dzień trenuje ponad dwustu uczniów. Dla nich udział w naszych rozgrywkach to początek sportowej przygody. Sytuacja ta została zauważona przez Polski Związek Bilardowy, który włączył ligę młodzieżową do ogólnokrajowego systemu współzawodnictwa sportowego i od trzech lat najlepsi zawodnicy mają zapewniony start w najważniejszej imprezie w kraju Mistrzostwach Polski Juniorów...". Następnie oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk. W ceremonii uczestniczyli również: Dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Tomasz Pleban, Dyrektor Światowej Konfederacji Sportu Bilardowego Marcin Krzemiński oraz Sekretarz PZBil Izabela Gajek. W turnieju finałowym rozgrywanym tradycyjnie w odmianę 8 bil w grupie młodszej dziewcząt najlepiej spisała się Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica. Druga była Marcelina Kuśmierczyk z UKS Przyłogi. Miejsce trzecie zajęły siostry Patrycja i Gabrysia Siemieniec z UKS Miłek Wiślica. Wśród juniorek po raz trzeci w tym sezonie triumfowała Tola Szczurek z ULKS Orły Bodzentyn. Druga była Wiktoria Kasperczyk z UKS Miłek Wiślica. Podium uzupełniły: Magda Mogielska (UKS Przyłogi) i Kinga Góźdź (ULKS Orły Bodzentyn). Natomiast w rywalizacji chłopców w grupie młodszej zwyciężył Alan Wiśniewski z UKS Tumlin. Drugi był Szymon Bruśnicki z UKS Orlęta Bilcza, a miejsce trzecie zajęli: Szymon Ignacak i Wiktor Jędrusiak, obaj z klubu UKS Miłek Wiślica. Najlepiej wśród juniorów zaprezentował się Michał Adamczyk z Nosanu Kielce. Miejsce drugie zajął Dawid Gaweł z UKS Przyłogi. Na najniższym stopniu podium stanęli: Dawid Kuźniakowski (UKS Milek Wiślica) i Karol Kędzierski (Nosan Kielce).

Tytuł Mistrza Ligi Młodzieżowej 2016, a tym samym prawo startu w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2017 roku zdobyli: Patrycja Siemieniec (UKS Miłek Wiślica), Kinga Góźdź (ULKS Orły Bodzentyn), Bartłomiej Łapacz (UKS Orlęta Bilcza) i Michał Adamczyk (Nosan Kielce). Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy UKS Miłek Wiślica (164 pkt.). Miejsce drugie zajął ULKS Orły Bodzentyn (161 pkt.), a trzecie UKS Przyłogi (154 pkt.). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom finału. Podziękowania kierujemy również do opiekunów za osobiste zaangażowanie i przygotowanie zespołów.

Podczas uroczystego podsumowania roku sportowego 2016 zorganizowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyską Federację Sportu w kategorii imprezy sportowej promującej region świętokrzyski wyróżnienie otrzymało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe za organizację 10 edycji Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej.