Strona główna » Młodzieżowe Ligi Bilardowe » Aktualności

Łódzka Liga Młodzieżowa
2017-01-24

Podsumowanie sezonu 2016

Już czwarty rok z rzędu OZSB w Łodzi zorganizował cykl turniejów pod nazwą Młodzieżowa Liga Wojewódzka, który ciszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych gimnazjalnych. Rozgrywki prowadzone były osobno dla chłopców i dziewcząt w wielu kategoriach od 7-8 lat do 16 lat.  Wszystkie cztery rundy w 2016 roku rozegrane zostały w Klubie Frame na 16 stołach i przeprowadzono w całym sezonie ponad 400 osobo/startów. Przebieg rozgrywek nadzorował Prezes OZSB p. Adam Gajda oraz sędziowie PZBil p. Elżbiet Bieniek i p. Bogusław Bereżny. Ostatnią rundę ligi Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w Łodzi rozegrano 16.11.2016. Na starcie stanęło 96 zawodników z 12 klubów. W uroczystych ceremoniach otwarcia i zamknięcia uczestniczyli: wiceprezes PZBIl p. Dariusz Kobacki, szef klubu FRAME p. Krzysztof Gardjas oraz menager p. Katarzyna Kulazińska.  Po ośmiu godzinach gry wyłoniono zwycięzców. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych aż trzy zawodniczki UKS Promyk Czerniewice stanęły na podium. Zwyciężyła Joanna Moczarska, która w finale pokonała koleżankę klubową Natalię Wójciak. Trzecie miejsce przypadło Martynie Rybak z Promyka i Julii Kobackiej UKS 13 Joker Tomaszów Maz. W kategorii chłopców I miejsce zajął Oskar Jamorski, II miejsce Krystian Bednarek obaj UKS Snikers Rękoraj, III miejsce Arkadiusz Siudziński UKS Promyk i Oskar Waśniewski ULKS Dragon Srock. W kategorii dziewcząt gimnazjum wygrała Agata Ryś UKS Snikers Rękoraj, II miejsce przypadło Milenie Jagodzińskiej ULKS Dragon Srock, III miejsce zajęła Patrycja Musik z Promyka i Sandra Kmieć ze Snikersa Rękoraj. W kategorii gimnazjum I miejsce zajął Jakub Wiśnik UKS Promyk, II miejsce Mateusz Zdziech UKS 193 Łódź, III miejsce Piotr Polis UKS 193 Łódź i Krzysztof Olejnik UKS 13 Joker Tomaszów Maz. Na zakończenie dokonano podsumowania rocznej rywalizacji indywidualnej i drużynowej.