Strona główna » Mak Marketing Junior Tour » Aktualności
Menu
Wyniki - chłopcy
Wyniki - dziewczęta
Aktualności

Cleaner Junior Tour - 2 edycja
2022-12-05

Maciej Witkowski i Sylwia Ząbek najlepsi

Druga impreza narodowego cyklu dla juniorów Cleaner Junior Tour 2011 w kat. chłopców rozegrana została w odmianę 8-bil. Ponownie jak w poprzednim turnieju nieoczekiwanie prym wiedli juniorzy młodsi. Zwyciężył Maciej Witkowski z UKS Bilard Studio Warszawa w finale pokonując 4:3 13-letniego Krystiana Ćwikłę z Hadesu Poznań. Trzecie miejsca przypadły Marcinowi Wach z Konsalnetu Warszawa i Patryka Statkiewicza z UKS Dąbrówka  Tczewska.

Kadrowicze: Fortuński, Borowiec, Sząszor, Dula daleko poza strefą medalową! Uplasowali się poza pierwszą „16-tką" i zaprezentowali formę, która tuż przed majowymi MP juniorów nie napawa optymizmem. Może nadszedł już czas na zmianę „pokolenia" wśród naszych pupili?  A może „starzy wyjadacze" postanowili się nie przemęczać i swoje atuty  zaprezentują dopiero na mistrzostwach? Póki co, najlepiej z nich spisał się Wojciech Szewczyk, który dotarł do 9 miejsca. Pokonał go ostatecznie także zawodnik z pokolenia „bilardowych nadziei": Daniel Macioł z BC Mario Mikołów. Wojtka usprawiedliwić może tylko fakt, iż mógł być przemęczony bowiem grał prosto po powrocie z Euro-Tour we Włoszech.

W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Sylwia Ząbek z Pino Ventor Dębica. Nieobecność na zawodach Oliwi Czupryńskiej wykorzystały debiutantki i na podium stanęły zawodniczki z UKS-ów: Magdalena Bonek (Łabiszyniaka Łabiszyn) dalej Agata Sochacka Dragon Srock oraz Karolina Roman z Bili Zduny. Sylwia po zwycięstwie w 9-bil objęła pozycję lidera w rankingu łącznym. Na drugiej pozycji ze startą blisko 30 pkt. znajduje się aż 5 zawodniczek: Aneta Grzyb, Monika Domagała, Roksana Siekierska z Olimpka Połaniec oraz Daria Kobacka z 13 Joker Tomaszów Mazowiecki i Anita Sochacka Dragon Srock.

Rankingi po 2 turnieju Junior Tour
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System