Strona główna » Światowe Igrzyska Polonijne - Kielce 2013 » Aktualności
Video na żywo
Menu
Tabele gier (online)
Aktualności

"Namiot bilardowy" gotowy do przyjęcia gości.
2013-08-12

Mistrzowie świata, Europy i Polski zapraszają do zabawy

Wczoraj wieczorem zakończyły sie przygotowania specjalnego "namiotu bilardowego". Stanął on na terenie "Miasteczka Igrzysk Polonijnych" Na blisko 50 m 2 ustawiono stół bilardowy na którym każdy z gości Igrzysk będzie mógł spróbować swoich sił. Oczywiście lekcji udzielać będą instruktorzy oraz najlepsi bilardziści z Kielc. Dzisiaj ( sobota) będzie gościła mistrzyni Europy Katarzyna Wesołowska oraz Marcin Krzemiński ( członek Zarządu WCBS) . W niedzielę rad udzielał będzie Krzemiński wraz z Edwardem Janaszkiem (znanym aktorem teatru im. S. Żeromskiego a jednocześnie szefem klubu kibica bilardzistów z Kielc). W poniedziałek zobaczymy natomiast Ziemowita Janaszka ( wicemistrza Polski w trikach) oraz mistrza Polski Bartosza Rozwadowskiego.

Na wszystkich czeka mnóstwo niespodzianek i nagród.

W namiocie przygotowano specjalną ekspozycję najważniejszych medali i pucharów wywalczonych przez zawodników z Kielc. Są też specjalne zdjęcia które przybliżą odwiedzającym sukcesy i historię Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego.

 
"Kielce sportem stoją w tym również bilardowym" - powiedział Grzegorz Kędzierski - prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego i dodaje: Do Kielc przyjeżdża blisko 2.000 osób z całego świata. Chcemy w ten, mamy nadzieję ciekawy sposób, przybliżyć sport bilardowy oraz wspaniałe sukcesy jakie osiągnęli nasi sportowcy. To blisko 350 medali mistrzostw świata, Europy i Polski, które przez 19 lat wywalczyli zawodnicy klubu z Kielc. Z takiej szansy promocji i pokazania nie można było nie skorzystać. Już dzisiaj zapraszamy więc wszystkich uczestników i gości Igrzyska do odwiedzania nas codziennie przez cały czas trwania Igrzysk od godziny 15.00 do 24.00.

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System