Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych 2013
2021-09-20

Sensacyjna porażka mistrza Polski

Trzeci turniej z cyklu Grand - Prix ON w roku 2013 organizowany przez UKS „317" i ZMCH „Ymca" odbywał się w klubie „ Breack Club"  UKS - 317 w Krakowie w odmianę  „10"-bil, na starcie stanęło 30 zawodników z całej Polski.

Uroczystego powitania uczestników turnieju w Klubie dokonał Prezes UKS „317" Józef Mikołaj Grzyb oraz Prezes klubu „Break" Rafał Biniek. Turniej otworzył tradycyjnie Prezes UKS 317 a sędzią głównym zawodów był, pod nieobecność Sławomira Wolańskiego, Piotr Cepil.


W poprzedniej, drugiej eliminacji Grand Prix ON  zwyciężył tradycyjnie  Marcin Kubalski (aktualny i 12-krotny Mistrz Polski ON). Tym razem było inaczej. Robert Siemaszko z Częstochowy zdetronizował mistrza, pokonując go w finale 4:0. Sensacja stała się faktem - po raz pierwszy od 10 lat finału turnieju, w którym brał udział, nie wygrał Marcin Kubalski.

Miłą niespodzianką było zajęcie III miejsca przez „wózkowicza" Emila Malanowskiego „Semafor" Warszawa, który po raz pierwszy grając w  turnieju Grand Prix ON zaprezentował wysoką formę, wyrastając na poważnego kandydata w przyszłości. Na podium znalazł się jeszcze Patryk Gragas z Karkowa. Na uwagę zasługuje coraz lepsza postawa „wózkowiczów" z Rzeszowa oraz młodych bilardzistów krakowskich. Można stwierdzić z zadowoleniem, iż poziom gry osób niepełnosprawnych rośnie coraz bardziej i nikt nie ma już patentu na wygrywanie.
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System