Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych
2022-09-13

Adam Wilk z podwójnym złotem

W dniach 17-18 wrzśnia w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się najważniejsza impreza bilardowa roku dla Osób Niepełnosprawnych. W czasie uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski minutą ciszy uczczono pamięci Sławomira Wolańskiego.


W trwających dwa dni Mistrzostwach Polski wystąpiło 15 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Zdecydowanym faworytem Mistrzostw Polki ON był Adam Wilk z "Frame" Łódź. Przez pierwszy dzień grano w odmianę "8" bil, toczyły się zacięte pojedynki a w finale zagrali Adam Wilk oraz Andrzej Gronostaj. Złoty medal i Mistrzostwo Polski - Adam Wilk a srebro i tytuł wicemistrza Polski Andrzej Gronostaj. Brązowe medale zdobyli: Emil Malanowski i Patryk Gargas.

Drugi dzień Mistrzostw to gra w „9" bil do pięciu wygranych. Niespodzianek nie było i ponownie do finału awansuje Adam Wilk a jego przeciwnikiem został tym razem Marek Cieśla „Pino" Dębica. Adam Wilk ponownie okazał się najlepszym zawodnikiem i zdobył tytuł Mistrza Polski ON oraz złoty medal w „9" bil. Tytuł wicemistrza Polski i srebrny medal dla Marka Cieśli. Brązowe medale zdobyli: Emil Malanowski oraz Andrzej Gronostaj.


Serdeczne podziękowania dla Dyrektora zawodów p. Izabeli Gajek i PZBil za bardzo dobre warunki stworzone dla zawodników, wszyscy zawodnicy zakwaterowani w hotelu DAL, do dyspozycji cały klub oraz smaczne posiłki. Dzięki zaangażowanej postawie sędziów: Andrzeja Siejko oraz Józefa Mikołaja Grzyba zawody przebiegały szybko i sprawnie.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz dla wszystkich zawodników za walkę fair play. Do zarobaczenie za rok na kolejnych Mistrzostwach Polski ON.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System