Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Mistrzostwa Polski ON
2023-12-29

Adam Wilk w podwójnej koronie Mistrza Polski Osób Niepełnosprawnych

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych zakończone. Drugi dzień MP ON w Kielcach to gry półfinałowe i finał w "8" bil oraz gra w "9" bil. Po pierwszym dniu zawodów grono faworytów zawęziło się do dwóch osób. Odradzający się jak "feniks z popiołów" po ciężkiej operacji Adam Wilk oraz wracający po latach na salony bilardowe Marcin Marek Kostera. Swoje "trzy grosze" chcieli wtrącić Andrzej Gronostaj i Marek Cieśla.

W odmianę "8" bil niespodzianką był "przedwczesny finał" - Wilk - Kostera - awans do finału po zaciętej walce wywalczył Adam Wilk pokonując Marcina Kosterę 4:3. Drugi półfinał to walka wspomnianych wcześniej A. Gronostaja i M. Cieśli. Do finału trafia bardzo zmotywowany A. Gronostaj. Finał rozegrali między sobą A. Wilk i A. Gronostaj a ostatecznie mistrzem Polski ON na rok 2019 został Adam z "Frame " Łódź.


Wyniki w "8" bil:
I m-ce - złoty medal Adam Wilk "Frame " Łódź
II m-ce - srebrny medal Andrzej Gronostaj Debrzno
III m-ce - brązowy medal Marcin Marek Kostera "Ósemka" Rzeszów i Marek Cieśla Pino Dębica
V m-ce - Patryk Gargas, Mariusz Stec-Sala "TCF HUB" Kraków, Jan Cyrul Rzeszów, M. Śledzianowski Rzeszów.

Nie mniej zacięta walka toczyła się w odmianę "9"bil, faworyci to praktycznie A. Wilk, i Marcin Marek Kostera. Jednak mocno zamieszał faworytom M. Cieśla i w półfinale pokonał M. Kosterę 5:4 awansując do finałów. Finał rozegrali między sobą A. Wilk i M. Cieśla.

Zdecydowanie mistrzem Polski ON na rok 2019 został po raz drugi Adam Wilk.

Wyniki w "9" bil:
I m-ce - złoty medal Adam Wilk "Frame " Łódź
II m-ce -srebrny medal Marek Cieśla Pino Dębica
III m-ce - brązowy medal Patryk Gargas "TCF Hub" Kraków, Marcin Marek Kostera "Ósemka" Rzeszów
V m-ce - Andrzej Gronostaj Debrzno, Filip Gałązka, Magdalena Gulewicz i Rafał Lisowski "TCF HUB" Kraków.

Warto też wspomnieć o młodych zawodnikach ze szkół Fundacji "Educare et Servire" z Dębicy: Wiktoria Piątek i Konradzie Hodor i ich Trenerze Michale Cudeckim. Wystąpili po raz pierwszy w Mistrzostwach wywalczając awans turnieju regionalnym. Jest to dobry prognostyk na przyszłość i życzymy młodym zawodnikom i ich trenerowi powodzenia i wytrwałości w grze.

Mistrzostwa przebiegały w bardzo dobrej atmosferze, dzięki Pani Sekretarz PZBil Izabeli Gajek, która była dobrym duchem i opiekunem MP ON, za co chcieliśmy jej serdecznie podziękować. Ogrom pracy wykonała Sędziowska "Loża Szyderców" turnieju S. Wolański i J. M. Grzyb.

Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zawodnicy mieli zagwarantowany nocleg w Hotelu Tęczowy Młyn, wyżywienie od firmy cateringowej POŁANIECKI. Najlepsi otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Andrzej Siejko
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System