Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych 2018 - Dębica
2023-12-29

I Turniej Grand Prix Osób Niepełnosprawnych w Dębicy

W sobotę 21.04.2018 w klubie bilardowym Pino, rozegrany został pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Osób Niepełnosprawnych. Rozgrywki bilardowe odbywają się według nowej formuły - organizowane się w czterech miastach Dębica , Kielce, Kraków i Tomaszów Maz. - jako cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski ON. Rozgrywki bilardowe odbywają się według nowej formuły - organizowane się w czterech miastach Dębica , Kielce, Kraków i Tomaszów Maz. - jako cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski ON. Uroczystego otwarcia zawodów w klubie dokonał p. Piotr Kędzior - Dyrektor Turnieju w obecności zaproszonych honorowego gościa Lucyna Czernicka z Centrum Szkolenia Bilardowego.

Na starcie stanęło 5 uczestników z brązowym medalistą Polski. Po siedmiu godzinach zmagań według zasady „każdy z każdym", najlepszy okazał się Marek Cieśla z dębickiego PINO, który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Kolak (Dębica) , wyprzedzając Mariusza Śledzianowskiego z Rzeszowa tylko o 4 partie. Równorzędne trzecie miejsce zajął zawodnik na wózku Jan Cyrul (Rzeszów). Tuż za podium jeszcze jeden zawodnik na wózku Wiesław Koba z Rzeszowa. Puchary wręczała pani Lucyna Czernicka z Centrum Szkolenia Bilardowego.