Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych 2018 - Kraków
2021-09-20

I turniej Grand Prix ON w Krakowie

W dniu 14.04 2018 w klubie „TCF Hub" w Krakowie, turniejem w 8-bil zainaugurowana została kolejna edycja zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych przez Polski związek Bilardowy a Honorowy Patronat nad całą Edycją Grand Prix roztoczył Prezes PZBil Pan Grzegorz Kędzierski.

Rozgrywki bilardowe odbywają się według nowej formuły - organizowane się w czterech miastach Dębica , Kielce, Kraków i Tomaszów Maz. - jako cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski ON.


W Krakowie pierwszy turniej Cyklu został zo organizowana przez „TCF Hub" Centrum Sportu oraz w ZMCh YMCA Oddział Kraków. Na starcie stanęło 15 uczestników z kadrowiczem Polski Emilem Malanowskim na czele oraz min. zawodnikami niesłyszący z YMCA Kraków. O tym że były to zawody open świadczył udział licznej grupy zawodniczek z Magdą Gulewicz
Uroczystego otwarcia zawodów w klubie dokonał p. Andrzej Siejko - Dyrektor Turnieju w obecności zaproszonych honorowych gości:
- Elżbieta Cichocka - Przewodnicząca NSZZ „Solidarności" Nauczycieli Kraków-Śródmieście
- Marek Karnecki - Prezes klubu "TCF HUB"
- Józef Grzyb - Honorowy Prezes UKS „317"

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze oraz toczył się szybko i sprawnie dzięki Menadżerowi klubu p M. Krasnodębskiemu, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa E. Malanowskiego który wszedł do półfinału tracąc tylko jedną partie. Za nim bardzo dobrze grająca grupa zawodników niesłyszących z M. Stec- Salą. Finał to piękny pokaz bilarda w wykonaniu E. Malanowskiego, „stary mistrz" zagrał bardzo skutecznie, wgrywając ostatecznie 4:1 z Mariuszem Stec Salą Na III miejscu zawody zakończyli: P. Gargas i W. Gałka. Zwycięzcy otrzymali Puchary i nagrody ufundowane przez Prezesa „TCF Hub" Centrum Sportu. Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Powrót


© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System