Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix ON 2017
2021-09-20

Marcin Kubalski zwycięzcą całego cyklu turnieju Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

W sobotę w klubie „Square" w Krakowie, grą w 9-bil rozpoczął się IV Turniej zawodów kończący cykl Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowana przez YMCA Oddział Kraków oraz Klub Bilardowy Square.

Wielką atrakcją dla uzestników miał być pokaz trików w wykonaniu Ziemowita Janaszka. Pokaz się odbył i był wspanialy, Ziemowit pokazal prawdziwą sztukę trików bilardowych za co my organizatorzy składamy serdeczne poziekowania. Zawiedli natomiast sami zainteresowani czyli zawodnicy. Na starcie stanęło tylko 7 uczestników m.in.: Marcin Kubalski, Andrzej Gronostaj z Rzeszowa Anatol Kokoszka Marek Cieśla, Kamil Czuchra i Łukasz Kolak, oraz przedstawicielka osób niesłyszących Magda Gilewicz z Wrocławia. Usprawiedliwieniem jest nieobecnośc Adama Wilka przebywającego obecnie w szpitalu - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.


 

 


Tak mała frekwencja na zawodach jest dużym zaskoczeniem dla organizatorów. Rodzi się pytanie na temat zmian systemu rozgrywania turniejów dla ON. Do końca 2017 roku zostaną przeprowadzone analizy i konsultacje. O wynikach i decyzjach poinformujemy na stronach PZBil.


Mecze półfinałowe i finałowe stały na wysokim poziomie, faworyt był jeden - Marcin Kubalski - bezsprzecznie najlepszy w chwili obecnej niepełnosprawny zawodnik w Polsce. Wygrał zdecydowanie cały turniej tracąc zaledwie jedną partię. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Kamila Czuchry, zdobywcy II miejsca i Andrzeja Gronostaja oraz Marka Cieśli którzy zajeli III miejsca.


Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil, sprawami związanymi z sędziowaniem i prowadzeniem turnieju zajął się Józef Mikołaj Grzyb, który dodatkowo dzielnie „walczył'" z protokołami meczowymi.


Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.


Ranking GPON 2017

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System