Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix ON 2017
2021-09-20

Marcin Kubalski zwycięzcą II turnieju Grand Prix Osób Niepełnosprawnych

22 kwietnia w klubie „Square" w Krakowie, turniejem w 9-bil rozpoczął się II Turniej zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowany przez YMCA Oddział Kraków oraz Klub Bilardowy Square. Honorowy Patronat nad całą edycją Grand Prix roztoczył Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski.


Rozgrywki bilardowe odbywały się tradycyjnie w klubie na ul. Zbożowej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Elżbieta Cichocka Przewodnicząca KMPO NSZZ "Solidarność" Krakow-Środmieście. Obecny na turnieju był Redaktor z miesięcznika „Nasze Sprawy" pan Marcin Gazda który przygotowywał artykuł z zawodow, prowadząc wywiady i wykonując zdjęcia w czasie turnieju. Na starcie stanęło tylko 12 uczestników m.in.: dwaj Mistrzowie Polski ON - Marcin Kubalski „9" bil i Adam Wilk „8" bil. Tradycyjnie na turnieju zjawili się „wózkowicze" Anatol Kokoszka i Piotr Wanicki, Andrzej Gronostaj z Debrzna, zawodnicy z Dębicy: Marek Cieśla i Łukasz Kolak, oraz skromna reprezentacja zawodników z Krakowa.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzięki Menagerowi klubu panu Marcinowi Krasnodębskiemu, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju, toczył się szybko i sprawnie. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt obecności na zawodach aktualnego Mistrza Polski Adama Wilka i Marcina Kubalskiego - bezsprzecznie najlepszego w chwili obecnej niepełnosprawnego zawodnika w Polsce, zapowiadały się ekscytująco. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Kamila Czuchry który w półfinale uległ A. Wilkowi.

M. Cieśla - jego występ to mała sensacja; w ćwierćfinale wygrał zdecydowanie z Andrzejem Gronostajem 4:0 ale w półfinale nie dał rady M. Kubalskiemu.

Mecz finałowy to piękny pokaz bilarda w wykonaniu Marcina Kubalskiego i Adama Wilka, ostatecznie wygrał Marcin, pokonując aktualnego Mistrza Polski ON w „9" 6:5.


Na III miejscu zawody zakończyli: Kamil Czuchra i i Marek Cieśla. Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy, sprawami związanymi z sędziowaniem i protokołami meczowymi dzielnie „walczył'" Józef Mikołaj Grzyb. Martwi tylko coraz slabsza frekfencja zawodników na turnieju Grand Prix.

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzej Siejko
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System