Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix ON 2012
2021-09-20

Marcin Kubalski zwycięzcą pierwszego tegorocznego turnieju

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie turniejem w 9-bil rozpoczęła się czwarta edycja zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowana przez UKS 317.  Honorowy Patronat nad Grand Prix roztoczył Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

Rozgrywki bilardowe odbywały się w klubie „Break Bilard Club" w Krakowie a na starcie stanęło 29 uczestników. Tradycyjnie  - Mistrz Polski ON Marcin Kubalski z Warszawy, „wózkowicze" Podkarpackiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa z Anatolem Kokoszką na czele i Michał Bierzgalski z Tomaszowa Mazowieckiego. Po raz pierwszy w  zawodach wystąpiła liczna ekipa zawodników z dwóch ośrodków województwa podkarpackiego: OASiZ Korzeniów i ZAZ Wola Żyrakowska z trenerem Waldemarem Zimnym na czele oraz szeroka rzesza zawodników z Krakowa, reprezentująca  kluby : „Ymca", „Smoki" i „317" Kraków.

Uroczystego powitania uczestników turnieju w Klubie dokonał Prezes klubu „Break" Pan Rafał Biniek oraz Prezes UKS „317" Józef Mikołaj Grzyb, życząc przyjemnego pobytu oraz sukcesów na arenie sportowej. Już po raz kolejny sędzią głównym był Sławomir Wolański, Dyrektorem Turnieju, jak zawsze - Andrzej Siejko.

Mecze półfinałowe i finałowe stały na wysokim poziomie i jak zwykle w finale zagrał obrońca Tytułu  Marcin Kubalski, bezsprzecznie najlepszy w chwili obecnej niepełnosprawny zawodnik w Polsce. Marcin nie zawiódł swoich kibiców i zwyciężył w najważniejszym pojedynku z Michałem Bierzgalskim.

I m-ce - Marcin Kubalski  („Konsalnet" Warszawa)
II m-ce - Michał Bierzgalski („13Joker" Tomaszów Maz.)
III m-ce - Filip Gałazka („Ymca" Kraków) i Patryk Gargas („Ymca„ Kraków)

Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil, dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Pełna lista uczestników i zdobyte punkty w rankingu na
stronach Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych 2012.

Całą logistyką zajęły się koleżanki z Zarządu UKS „317" E. Cichocka i B. Szczęśniak. Zawodników w czasie turnieju karmiła firma "Catering 5 Stars" J. Majczyka z Krakowa.

1 turniej GP ON - FOTO
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System