Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych
2021-09-20

Adam Wilk wygrywa trzeci turniej

W klubie „Square" w Krakowie, turniejem w 10-bil rozpoczął się III Turniej zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Związek Młodzieży Chrześcijańskiej YMCA Oddział Kraków oraz „Square" Club w Krakowie. Honorowy Patronat nad całą VI Edycją Grand Prix roztoczył Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski. Rozgrywki bilardowe odbywały się tradycyjnie w klubie na ul. Zbożowej a na starcie stanęło tylko16 uczestników. Zabrakło na turnieju utytułowanego Marcina Kubalskiego, oraz zawodników na wózkach, inaczej mówiąc „popularnych wózkowiczów".

Stawka III Turnieju była wysoka, gdyż zawodnicy walczyli o miejsca i punkty w rankingu uprawniające do startu w jesiennych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzięki menagerom klubu „Square" którzy udostępnili cały klub dla potrzeb turnieju, toczył się szybko i sprawnie. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, w finale spotkali się: aktualny Mistrz Polski w 9-bil A. Wilk i A. Gronostaj. Wygrał Adam Wilk, zdobywając piękny puchar i punkty do Rankingu. Na III miejscu zawody zakończyli: M. Cieśla z Dębicy i F. Gałązka z Krakowa.

Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy. Obowiązki sędziego zawodów oraz sprawami związanymi z dokumentacja i protokołami meczowymi zajmował się jak zwykle z ogromną pedanterią Józef Mikołaj Grzyb.

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Ranking Polski ON 2016
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System