Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych
2021-09-20

Filip Gałązka Mistrzem Polski Osób Niesłyszących

W „nowym" klubie bilardowym „Square" na Zbożowej w Krakowie w odmianę "9-bil" odbył się XVII otwarty Turniej Bilardowy o Mistrzostwo Polski Młodzieży Niesłyszącej. Zorganizowane zostały przez studentów niesłyszących z Biura Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego i Związek Młodzieży Chrześcijańskiej „YMCA" Oddział Kraków, Patronat nad Mistrzostwami objął PZBil.


W turnieju uczestniczyło 23 zawodników i zawodniczek z całej Polski, reprezentujący kluby: YMCA, „Smoki" oraz zawodnicy z Wrocławia, Jasła, Rzeszowa, Ustrzyk, Zakopanego, Bielska-Białej, Limanowej, Istebnej i oczywiście Krakowa.

Uroczystego otwarcia zawodów w klubie dokonał Dyrektor Turnieju p. Andrzej Siejko - przewodniczący KSON w PZBil w obecności zaproszonych honorowych gości:
- Elżbieta Cichocka - Przewodnicząca NSZZ „Solidarności" Nauczycieli
- Józef Grzyb - Honorowy Prezes UKS „317"
- Sławomir Wolański - Sędzia bilardowy z PZBil
- Piotr Cepil „Bilardoholik" - Przedstawiciel klubu bilardowego „Square"

Pod nieobecność Marcina Kubalskiego z Konsalnetu Warszawa, faworytami do tytułu mistrzowskiego byli: Filip Gałązka (Mistrz Polski Niesłyszących z 2013) oraz bracia Łukasz i Tomasz Sochor.

Faworyci nie zawiedli w finale spotkali się: Filip Gałązka oraz Łukasz Sochor. Po zaciętej walce wygrał Filip Gałązka (YMCA Kraków) 5:3 i zdobył ponownie złoty medal i tytuł Mistrza Polski Osób Niesłyszących. Srebrny medal wywalczył Łukasz Sochor (Sanok) a brązowe medale Magdalena Gulewicz -Wesołowska (Wrocław) oraz Tomasz Sochor (Sanok).


Zwycięzcy otrzymali Puchary medale i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Dyrektora ZMCh „YMCA" Kraków. Przyjazna atmosfera, jaka panowała podczas zawodów to zasługa Organizatorów - studentów BON oraz współorganizatorów z klubu bilardowego „Square.

Bardzo serdeczne podziękowania dla Panów: Jakuba i Andrzeja Battek i menagera klubu Marcina Krasnodębskiego za wynajem klubu „Square" na czas mistrzostw.

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Dyrektora ZMCh „Ymca" Kraków. Specjalne podziękowania dla Sędziego Głównego zawodów pana Sławomira Wolańskiego, „Dobrego Ducha" Mistrzostw Polski ON oraz Józef Mikołaj Grzyba dzielnie „walczącego" ze sprawami związanymi z dokumentacją i protokołami meczowymi.
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System