Video na żywo

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych
2023-12-29

Marcin Kubalski zwyciężył w Rankingu Polski

Czwarty  turniej z cyklu Grand – Prix ON w roku 2014 zorganizowany przez UKS – 317 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie odbył się w klubie bilardowym „Break Club”, współorganizatorami: PZBil ,ZMCh „Ymca” – oddział Kraków, klub bilardowy „Break” Kraków.

Rozgrywki bilardowe odbywały się w odmianę  „9”-bil a na starcie stanęło 46 uczestników. W Krakowie zameldowała się za to cała czołówka polskich zawodników z obrońcą tytułu Mistrza Polski Marcinem Kubalskim.

Zawody rozgrywane były 2 dni. Pierwszego dnia: gra w 8  grupach po 6 zawodników,  w systemie ”każdy z każdym,  awans z grupy 2 najlepszych. Dzień drugi to najlepsza „16”, ćwierćfinał i finały systemem pucharowym.

Ogromną sensację sprawił młody bilardzista  YMCA Kraków S. Kural, wygrał grupę i bezpośrednio trafił do „16”, a za nim do  ćwierćfinału awansowali szeroką ławą następni zawodnicy  „Ymca” Kraków: F. Gałązka , P. Gargas,  M. Wesołowska i R. Lisowski, M. Zydroń i D. Drabik. Obrońca tytułu M. Kubalski, M. Bierzgalski, A. Wilk „wózkowicze” : A. Kokoszka , M. Kłusakiewicz oraz E. Malanowski. Mecze o ćwierćfinał stały na bardzo wysokim poziomie , odpadli w walce faworyzowany: M. Bierzgalski , „wózkowicze” A.  Kokoszka , M. Kłusakiewicz i E. Malanowski i czterech  zawodników „ Ymca”. Bardzo dobra gra młodego S. Kurala oraz zawodników „Radość” Dębica: M. Cieśla i Ł. Kolaka dała im awans do ćwiećfinału. Mecze  półfinałowe i finałowy stały na bardzo wysokim poziomie i toczyły się w emocjonującej atmosferze. Pierwszy półfinał wygrał  M. Kubalski z R. Lisowskim, a drugi półfinale A. Gronostaj uległ minimalnie 5:4 A. Wilkowi.

W finale spotykali się: A. Wilk oraz M. Kubalski „ Konsalnet” Warszawa. Najlepszy ponownie okazał się Kubalski, wygrywając 6:1, który jednaocześnie zwyciężył w Rankingu łącznym z maksymalną sumą 100 punktów.