Video na żywo

Grand Prix ON 2014
2023-12-29

Drugie zwycięstwo Marcina Kubalskiego

Drugi turniej z cyklu Grand - Prix ON organizowany przez  ZMCh „Ymca" i UKS „317" z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie  odbywał się tradycyjnie w klubie „ Break Bilard Club" w Krakowie. Na starcie stanęło 46 zawodników, co jest jak do tej pory najlepszym wynikiem w historii. Tradycyjnie Sędzią głównym był Sławomir Wolański.

Niewątpliwie niespodziankę sprawił Robert Siemaszko z Częstochowy który pokonał: w ¼ finału A. Wilka w w ½ finału L. Blumczyńskiego i awansował do finału. Na uwagę zasługuje też bardzo dobra postawa podczas zawodów „wózkowiczów"  z Warszawy - E. Malanowskiego i P. Iwanickiego zdobywców IX m-ca. R. Siemaszko bardzo zmęczony ostrą walką o finał, był tylko tłem dla Mistrza w finale i uległ Kubalskiemu 4:0. Trzecie miejsca zdobyli Leszek Blumczyński i Michał Bierzgalski.

Przyjemną niespodzianką było zajęcie IX miejsca przez najmłodszych zawodników turnieju Kuby Kowalczyka i Szymona Kurala z Ymca Kraków, jak i bardzo dobra gra zawodników na wózkach. Imponuje też, coraz lepsza gra grupy  zawodników z ośrodka „Radość" województwa podkarpackiego. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze a dzięki Prezesowi klubu „Break" Panu Rafałowi  Bińkowi, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju, toczył się szybko i sprawnie.  Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Prezesa PZBil puchary oraz dyplomy przez Prezesa UKS „317".