Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnospawnych
2021-09-20

Marcin Kubalski zwyciężył na otwarcie sezonu

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie turniejem w 9-bil rozpoczęła się szósta edycja zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowana przez UKS 317, Związek Młodzieży Chrześcijańskiej YMCA Oddział Kraków oraz Break Bilard Club w Krakowie. Honorowy Patronat nad całą VI Edycją Grand Prix roztoczył Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.


Zwycięzcy turnieju wraz z organizatorami

Rozgrywki bilardowe odbywały się w klubie „Break" w Krakowie, a na starcie stanęła rekordowa ilość, jak na pierwszy turniej bo aż 40 uczestników. Warszawę reprezentowali: Mistrz Polski Marcin Kubalski oraz Emil Malanowski. Zobaczyliśmy wicemistrza Polski Roberta Siemaszko z Częstochowy. Tradycyjnie  na turnieju zjawili się „wózkowicze" Podkarpackiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa z Janem Cyrulem na czele, Leszek Blumczyński ze Słupska , zawodnicy z województwa podkarpackiego: OASiZ „ Radość". Na turnieju pojawiły się „nowe twarze" „wózkowicz"  Piotr Imielski z Warszawy, Adam Wilk z Łodzi, Andrzej Gronostaj (Słupsk) oraz szeroka rzesza zawodników z Krakowa, reprezentująca  kluby „YMCA" i „317" Kraków.

Przed rozpoczęciem turnieju  nastąpiła bardzo miła chwila ogłoszenia nominacji kadrowych dla Jana Cyrula oraz Leszka Blumczyńskiego którzy będą reprezentować środowisko osób niepełnosprawnych na zbliżających się Mistrzostwach Europy na Cyprze Północnym.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a  dzięki Prezesowi klubu „Break" Panu Rafałowi  Bińkowi, który udostępnił cały klub dla potrzeb turnieju toczył się szybko i sprawnie. Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt obecności na zawodach aktualnego Mistrza Polski ON Marcina Kubalskiego, bezsprzecznie najlepszego w chwili obecnej niepełnosprawnego zawodnika w Polsce, zwycięzca mógł być tylko jeden. Dużą niespodzianką była porażka w półfinale wicemistrza Polski

Roberta  Siemaszko, uległ on Michałowi Bierzgalskiemu z UKS 13 Joker Tomaszów Maz. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa młodych bilardzistów „Ymca" Kraków, ich występ to mała sensacja.  Szymon Kural (9 lat) zajął w bardzo silnej konkurencji V miejsce, Kuba Kowalczyk (10 lat) wywalczył IX miejsce.

Mecz finałowy to piękny pokaz bilarda w wykonaniu Marcina Kubalskiego, nie dał on żadnych szans Bierzgalskiemu, wgrywając ostatecznie 4:1. Z brązowymi medalami zawody zakończyli: Robert Siemaszko i Leszek Blumczyński.

Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil, dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Całą logistyką zajęły się koleżanki z Zarządu UKS „317"  Elżbieta Cichocka i Beata Szczęśniak.

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System