Strona główna » Grand Prix Osób Niepełnosprawnych » Aktualności
Menu
Video na żywo
Aktualności

Mistrzostwa Polski ON 2013
2021-09-20

Marcin Kubalski obronił tytuły mistrzowskie

Nie było niespodzianek w Kieleckim Centrum Bilardowym. Co prawda nie bez problemów ale Marcin Kubalski dwukrotnie zwyciężył, broniąc tytułów wywalczonych przed rokiem.

Od lewej: Robert Siemaszko - zwycięzca Rankingu ON 2013 i Marcin Kubalski - dwukrotny mistrz Polski

W odmianie 8-bil Marcin bez problemów awansował do finału, pokonując po drodze "do zera" Marka Cieślę, Leszka Blumczyńskiego a w półfinale Jana Cyrula. Dopiero w finałowym pojedynku napotkał na spory opór. Mecz z Siemaszko rozstrzygnął sie dopiero w dziewiątej, decydującej partii. Powtórkę tego meczu mieliśmy również w 9-bil. W tym turnieju było już znacznie więcej emocji. Para Kubalski-Siemaszko spotkała się już w ćwierćfinale i tym razem 5:4 lepszy okazał się bilardzista z Częstochowy. Kubalski jednak wygrał mecz z lewej strony tabeli a następnie półfinał po to aby zreważnować się Robertowi w finale. Teraz bezapelacyjnie lepszy był ponownie zawodnik z Warszawy, który wygrał 5:2. Medale Mistrzostw Polski zdobywali jeszcze: Leszek Blumczyński (dwukrotnie), Michał Bierzgalski (9-bil) oraz Jan Cyrul (8-bil).

Mistrzostwa Polski w Kielcach zakończyły sezon sportowy niepełnosprawnych. Podczas dekoracji prezes PZBil Grzegorz Kędzierski wręczył również puchar dla zwycięzcy Rankingu ON 2013. Numerem 1 w sezonie Grand Prix 2013 został Robert Siemaszko.

Wyniki z Mistrzostw Polski dostępne są na
stronach Grand Prix ON 2013.

Mistrzostwa Polski ON 2013 - Galeria Foto
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System