Strona główna » Drużynowe Mistrzostwa Europy 2010 » Aktualności
Menu
Video i wyniki na żywo
Aktualności

POLACY MISTRZAMI EUROPY !!! KOMPLET MEDALI NASZYCH ZAWODNIKÓW. !!!
2010-06-16

POLACY MISTRZAMI EUROPY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zespół w składzie: Radosław Babica, Tomasz Kapłan, Mariusz Skoneczny pokonał w wielkim finale Chorwację 2-0. Srebrne medale dla zespołu kobiet a brązowe dla męskiej ekipy Polski II.

  19 czerwca 2010
To największy sukces sportowy w historii startów naszych reprezentantów. Do tej pory nasi zawodnicy zarówno indywidualnie jak i drużynowo stawali na podium mistrzostw starego kontynentu jednak nigdy nie wywalczyli złotego medalu. Nasza „złota trójka” zapisuje się złotymi literami w historii polskiego bilarda.
Sukces cieszy tym bardziej, że oprócz złota pierwszego męskiego zespołu Polski, nasze panie wywalczyły tytuł wicemistrzyń Europy w kategorii kobiet, a drugi zepsół Polski zdobył brązowy medal.
 

 Co do samego spotkania finałowego to rozpoczęło się ono dla nas bardzo dobrze albowiem każdy z zawodników wygrał swoje pierwsze sety i wyszliśmy na zdecydowane prowadzenie. W drugiej odsłonie to jednak Chorwaci na wszystkich stołach okazali się lepsi i o końcowym wyniku miały zadecydować ostatnie sety. W ostatnich spotkaniach jako pierwszy zakończył Tomasz Kapłan, który pokonał Sudice Robarta 4-0 i wyprowadził nasz zespól na prowadzenie. Mecz na wagę złotego medalu wygrał natomiast Mariusz Skoneczny, pokonując w 9 bil Dalmatina Karlo 5-2. Po wbicu ostatniej bili na sali wypełnionej kibicami zapanował szał radości i rozległo się głośne Polska, Polska, i dziękujemy dziękujemy!!!. 
Radosław Babica, Marcin Krzemiński (trener), Mariusz Skoneczny, Tomasz Kapłan - mistrzowie Europy

Potem nastąpiła już najważniejsza i jakże miła dla nas uroczystość – ceremonia dekoracji. Jako pierwsze medale otrzymały kobiet z mistrzyniami Europy zawodniczkami Rosji na czele. Srebrne krążki zawisły na piersiach naszych reprezentantek Karoliny Stawarz, Katarzyny Wesołowskiej i Izabeli Łackiej oraz trenera Radosława Babicy.
  Radosław Babica ( trener), Karolina Stawarz, Izabela Łącka, Katarzyna Wesołowska - wicemistrzowie Europy
Następnie po medali wyszli mężczyźni. Jako pierwsi brązowe medale odebrali zawodnicy Polski II w składzie : Wojciech Trajdos, Bartosz Rozwadowski, Piotr Kudlik i Michał Czarnecki. Jako ostatni złote medale odebrali natomiast nasi zawodnicy i trener: Radosław Babica, Mariusz Skoneczny, Tomasz Kapłan oraz Marcin Krzemiński a wszyscy  mieliśmy przyjemność wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.
 
 Michał Czarnecki, Wojciech Trajdos, Bartosz Rozwadowski, Piotr Kudlik - brązowi medaliści
Zawody zakończyły się więc dla nas ogromnym sukcesem sportowym, ale również organizacyjnym. Na medal spisała się firma MakMarketing oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenie Bilardowe. Duże słowa podziękowania należą się władzom miasta z Prezydentem Wojciechem Lubawskim na czele oraz władzom Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Ogromne znaczenie miała również pomoc wielu sponsorów, którzy wsparli finansowo imprezę.
 
Cieszy również fakt, że codziennie na zawodach gościli dziennikarze i na bieżąco informowali o wynikach naszych reprezentantów. Dla nich również składamy serdeczne podziękowania.
Na „szóstkę” spisali się również kibice, którzy odwiedzali salę gier i w każdym momencie zarówno tym kiedy szło słabiej jak i tym kiedy nasi wygrywali wierzyli, wspierali i pomagali naszym zawodnikom.
 Jeszcze raz ogromne gratulacje dla wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!!
 
 KLASYFIKACJA MEDALOWA

KOBIETY
1. ROSJA
2. POLSKA
3. WŁOCHY
MĘŻCZYŹNI
1. POLSKA I
2. CHORWACJA
3. POLSKA II
3. PORTUGALIA
 
 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z OSTATNIEGO DNIA MISTRZOSTW ORAZ DEKORACJI

Wyniki i relacja na stronach patronów medialnych:
SPORT.PL  RADIO KIELCE, GAZETA WYBORCZA, ECHO DNIA, ITV KIELCE, TVP3 KIELCE,
 
 


Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System